Czy burger jest zdrowy

To zależy od tego w jakiej restauracji go zamówisz. Może być typowym fast foodem z sieciówki – koszmarem dietetyków. Taki burger, to bomba kaloryczna zawierająca w sobie sporą ilość złej jakości utwardzonych tłuszczy, węglowodanów prostych oraz soli. A śladową zawartość witamin, minerałów i błonnika sprawia, że taki burger, prawdziwemu burgerowi robi wyłącznie fatalny PR.

Zatem – czy burger jest zdrowy?

Tak. Zdecydowanie tak! Wszystko zależy od użytych składników do jego przygotowania oraz od podejścia samego kucharza.

W restauracji 3 Burger wyznajemy prostą zasadę: dla naszych klientów gotujemy tak, jak dla siebie samych. Dzięki temu w powtarzalny sposób dostarczamy pysznych i zdrowych burgerów. Co składa się na nasz sekret smaku?

Po pierwsze mięso
To ono stanowi o jakości dania. Nasze burgery przyrządzamy ze świeżej, soczystej wołowiny, którą mielimy sami na miejscu. Mięso pochodzi w 100% od krów rasy Hereford. Te zwierzęta należą do dość wybrednych i wypasane są na łąkach tylko z konkretną odmianą trawy – głównie w Irlandii.

Najwyższa jakość mięsa sprawia, że samo w sobie jest po prostu pyszne. Żadnych konserwantów czy ogromnej ilości soli. Wystarczy tylko szczypta starannie dobranych przypraw, aby subtelnie podkreślić smak naszego burgera.

Po drugie bułka
To ona gra drugoplanową rolę w potrawie. Dlatego codziennie do naszej restauracji dostarczane jest świeże pieczywo, wypiekane specjalnie dla nas, przez zaprzyjaźnioną piekarnię. Co sprawia, że jest idealnym uzupełnieniem dla soczystego burgera – chrupiąca z zewnątrz i puszysta, miękka w środku.

Po trzecie dodatki
Zawsze świeże, chrupiące warzywa – tylko od sprawdzonych lokalnych dostawców. Sery – jedynie oryginalne: Masdamer, White Blu, Dziuras czy Brie. Boczek – tylko o niskiej zawartości tłuszczu. Dlatego sprowadzamy go aż z Województwa Łódzkiego. Prosto od producenta – tego samego od lat.

Po czwarte sosy
Bez nich żaden burger nie jest kompletny. W 3Burger nie używamy, gotowych sosów hamburgerowych czy innych tego typu mieszanek z supermarketów. Wszystkie nasze sosy są sporządzane na miejscu przez naszych kucharzy, według ich autorskich przepisów.

Najwyższej jakości składniki stosowane do ich przyrządzania, takie jak ser z niebieską pleśnią, musztarda bawarska, zielone tabasco, kapary, anchois czy świeża mięta i czosnek, sprawiają, że burgery w 3Burger są wyjątkowo smaczne.

Czy burger jest zdrowy?

Odpowiedź na to pytanie zależy od tego, co wybierzesz. Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu – sprawdzisz naszą restaurację i przekonasz się, że nawet zdrowy burger może być smaczny.

Co ważne. Oprócz burgerów wołowych, jako jedyna restauracja w Województwie Pomorskim serwujemy burgery z mięsa jelenia w limitowanej edycji. A także z dziczyzny, baraniny i drobiu, a nawet wega burgery.